“Beynəlxalq uşaq kitab günü”-nə , Naxçıvan şəhərində yerləşən məktəbdənkənar təhsil müəssisələrinin “Rəsm” dərnəyi üzvlərinə Bəhruz Kəngərli adına sərgi salonunda “Şamil Qazıyev 110” mövzusunda açıq dərs keçirmişdir.
Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyi 2 aprel “Beynəlxalq uşaq kitab günü”-nə , Naxçıvan şəhərində yerləşən məktəbdənkənar təhsil müəssisələrinin “Rəsm” dərnəyi üzvlərinə Bəhruz Kəngərli adına sərgi salonunda “Şamil Qazıyev 110” mövzusunda açıq dərs keçirmişdir. Dərs, görkəmli fırça ustasının həyat və yaradıcılığına, əsərlərinə göstərilən diqqət və qayğıdan, ən əsası əsərlərin təhlilinə həsr olunmuşdur. Balaca rəssamlara, rəng və mövzunun daha yaxşı qavramaları üçün, sərgilənən əsərlərdən əks etməyə icazə verilmişdir

On the occasion of "International Children's Book Day", an open lesson on "Shamil Gaziyev 110" was held in the exhibition hall named after Bahruz Kangarli for members of the "Painting" circle of out-of-school educational institutions in Nakhchivan.
On April 2, the Artists' Union of Nakhchivan Autonomous Republic held an open lesson on "Shamil Gaziyev 110" in the exhibition hall named after Bahruz Kangarli for the members of the "Painting" circle of out-of-school educational institutions in Nakhchivan. The lesson is dedicated to the life and work of the famous brush master, the attention and care paid to his works, and most importantly, the analysis of the works. Young artists are allowed to reflect on the exhibited works for a better understanding of color and subject matter.