12 iyun 2018-ci il tarixdə Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin Bəhruz Kəngərli adına Sərgi Salonunda gənclər arasında “Naxçıvanın turizm imkanları” mövzusunda foto müsabiqə keçirilmişdir
Bu gün Naxçıvan Muxtar Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin, Gənclər Fondunun, Yeni Azərbaycan Partiyası Heydər Əliyev adına Gənclər Birliyinin və Rəssamlar Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Rəssamlar Birliyinin Bəhruz Kəngərli adına Sərgi Salonunda gənclər arasında “Naxçıvanın turizm imkanları” mövzusunda foto müsabiqə keçirilmişdir. Müsabiqənin keçirilməsində məqsəd Naxçıvan Muxtar Respublikasında yerləşən turizm məkanlarının, tarixi abidələrin, bağların və xiyabanların, əyləncə və istirahət mərkəzlərinin, salınmış parkların, şəhərciklərin, idman obyektlərinin, təhsil müəssisələrinin fotolar vasitəsilə tanıdılması, gənclərin muxtar respublikanın tanıdılmasında və təbliğində fəallığının artırılması və istedadlı gənclərin üzə çıxarılmasıdır. Tədbirdə əvvəlcə Rəssamlar Birliyinin sədri Ülviyyə Həmzəyeva, Gənclər Fondunun icraçı direktoru Anar Babayev, Gənclər və İdman Nazirliyinin Gənclərlə iş şöbəsinin baş məsləhətçisi İlahə Haqverdiyeva çıxış edərək muxtar respublikada gənclərə göstərilən diqqət və qayğı, bu sahədə görülən işlər barədə ətraflı məlumat vermiş və onları muxtar respublikada turizmin inkişafı ilə bağlı görülən işlərdə yaxından iştirak etməyə çağırmışlar. Müsabiqəyə 32 müəllifin 100-dən çox foto şəkili təqdim olunmuşdur. Sonda münsiflər heyətinin qərarına əsasən Sadiqov Anar, İqbal Hüseyn I yerə, Xudanlı Veysəl, Əliyeva Nuray II yerə, Bağırlı Onur, Hacıyev Teymur, Qədimov Ərşad III yerə, Muradova Tərlan, Pənahova Kifayət, Hüseynov Rüstəm və Həsənli Ağayar isə foto müsabiqədə həvəsləndirici yerə layiq görülmüşlər. Qaliblərə təşkilatçılar tərəfindən diplomlar, fəxri fərmanlar və qiymətli hədiyyələr təqdim olunmuşdur.

On June 12, 2018, a photo contest on "Tourism opportunities of Nakhchivan" was held among young people in the Exhibition Hall named after Bahruz Kangarli of the Artists' Union of the Nakhchivan Autonomous Republic
Today, the Ministry of Youth and Sports of the Nakhchivan Autonomous Republic, the Youth Foundation, the Youth Union of the New Azerbaijan Party named after Heydar Aliyev and the Artists 'Union organized a photo contest on "Nakhchivan's tourism opportunities" at the Bahruz Kangarli Exhibition Hall of the Artists' Union. The purpose of the competition is to introduce tourism sites, historical monuments, parks and alleys, entertainment and recreation centers, parks, towns, sports facilities, educational institutions in the Nakhchivan Autonomous Republic through photos, increase the activity of young people in promoting the autonomous republic and identify talented young people. Chairman of the Artists' Union Ulviya Hamzayeva, Executive Director of the Youth Foundation Anar Babayev, Chief Adviser of the Youth Affairs Department of the Ministry of Youth and Sports Ilaha Hagverdiyeva spoke at the event. called for close involvement in the work done in connection with More than 100 photos by 32 authors were submitted to the competition. In the end, according to the decision of the jury, Sadigov Anar, Igbal Huseyn I place, Khudanli Veysel, Aliyeva Nuray II place, Bagirli Onur, Hajiyev Teymur, Gadimov Arshad III place, Muradova Tarlan, Panahova Kifayat, Huseynov Rustam and Hasanli Agayar were awarded incentive places in the photo competition. . The winners received diplomas, honorary diplomas and valuable gifts from the organizers.