Sədərək rayon Uşaq Yaradıcılıq Mərkəzinin Rəsm dərnəyi üzvlərinə “kitab illüstrasiyası” mövzusunda növbəti ustad dərsi keçirmişdir.
23 noyabr, 2018-ci il tarixində Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyi, Naxçıvan MR Təhsil Nazirliyi ilə birgə Sədərək rayon Uşaq Yaradıcılıq Mərkəzinin Rəsm dərnəyi üzvlərinə “kitab illüstrasiyası” mövzusunda növbəti ustad dərsi keçirmişlər.
Ustad dərsini Əməkdar rəssam Əli Səfərli keçirmiş və öz illüstrasiyaları olan nağıl və şer kitablarını uşaqlara təqdim etmişdir. Dərs əsnasında rəssam, dərnək üzvlərinə suallar vermiş, ona ünvanlanan sualları isə cavablandırmışdır.
Ustad dərsi maraqlı keçmiş, şagirdlər dərsi tam yiyələnərək mənimsəmişdir.
Rəssama,Təhsil Nazirliyinin, Rəssamlar Birliyinin, məktəb və NTV-nın əməkdaşlarına təşəkkürümüzü bildiririk.

Sadarak District Children's Creativity Center held another master class on "book illustration" for members of the Art Circle.
On November 23, 2018, the Artists' Union of Nakhchivan AR, together with the Ministry of Education of Nakhchivan AR, held another master class on "book illustration" for members of the Art Circle of Sadarak District Children's Creativity Center.
The master class was conducted by Honored Artist Ali Safarli and he presented his books of fairy tales and poems with illustrations to the children. During the lesson, the artist asked questions to the members of the association, and answered the questions addressed to him.
The master class was interesting, the students mastered the lesson.
We thank the artist, the staff of the Ministry of Education, the Artists' Union, the school and NTV.