22 dekabr 2018-ci il tarixdə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında Görkəmli Rəssam İbrahim Safinin 120 illik yubileyi qeyd olundu.
Yubiley tədbir-konfransında AMEA Naxçıvan Bölməsinin sədri İsmayıl Hacıyev, Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin sədri, Əməkdar rəssam Ülviyyə Həmzəyeva, Naxçıvan Muxtar Respublikası Mədəniyyət naziri, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru Natəvan Qədimova, AMEA Naxçıvan Bölməsinin İncəsənət, Dil və Ədəbiyyat İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Əbülfəz Quliyev, Naxçıvan Müəllimlər İnstitutunun rektoru, tarix üzrə fəlsəfə doktoru Elbrus İsayev, Naxçıvan Dövlət Universitetinin baş müəllimi, Rəssamlar İttifaqının üzvü Həbibə Allahverdiyeva çıxış etmişlər.

On December 22, 2018, the 120th anniversary of the Outstanding Artist Ibrahim Safi was celebrated at the Azerbaijan National Academy of Sciences.
Chairman of Nakhchivan Branch of ANAS Ismayil Hajiyev, Chairman of Nakhchivan Autonomous Republic Artists Union, Honored Artist Ulviyya Hamzayeva, Minister of Culture of Nakhchivan Autonomous Republic, Doctor of Philosophy in Art History Natavan Gadimova, Director of Nakhchivan Branch of ANAS Institute of Art, Language and Literature, ANAS Corresponding member Abulfaz Guliyev, rector of Nakhchivan Teachers' Institute, doctor of philosophy in history Elbrus Isayev, senior lecturer of Nakhchivan State University, member of the Union of Artists Habiba Allahverdiyeva spoke.