Babək Rayon 2 nömrəli tam orta məktəbdə, dərnək üzvləri və istedadlı şagirdlərə ustad dərsi keçirildi. 11.02.2019
Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin Tədbirlər Planına əsasən, “Ustad dərsləri” keçirilir. Rəsm dərnəklərinin üzvü olan, qabiliyyətli və istedadlı şagirdləri üzə çıxarmaq, onları gələcəkdə tanıtmaq və tanımaq. Muxtar Respublikada yaşayıb-yaradan rəssamları isə uşaqlara tanıtmaq və Rəssamlar Birliyinin fəaliyyəti ilə şagird və müəllimləri tanış etmək əsas məqsədlərimizdən biridir. Bu istiqamətdə bu günə kimi bir çox ustad dərsi keçirilmiş, yaxşı nailiyyətlər əldə etmişik. Belə ki, rəsm müsabiqələrində və uşaq sərgilərində bunun nəticəsi aşkar görünməkdədir.
Bu gün isə Rəssamlar Birliyi, Naxçıvan MR Təhsil Nazirliyi ilə birgə ustad dərslərini davam etdirir. Tətildən sonra ilk ustad dərsini Babək Rayon 2 nömrəli tam orta məktəbdə, dərnək üzvləri və istedadlı şagirdlərə keçirdik. Ustad dərsini Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin üzvü Eldar Zeynalov icra etmişdir. Dərsdə binanın (obyektin) perspektivə getməsi, düzgün qurulması haqqında məlumat verilmiş, müəllim tərəfindən ,tapşırıq əsasında dərs qurulmuşdur.
Maraqlı dərs üçün rəssama, Təhsil Nazirliyinin, NTV-nın, Rəssamlar Birliyinin əməkdaşlarına təşəkkür edirik!

A master class was held at Babek District Secondary School No. 2 for club members and talented students. 11.02.2019
According to the Action Plan of the Artists' Union of Nakhchivan AR, "Master classes" are held. To identify talented students who are members of art clubs, to introduce and recognize them in the future. One of our main goals is to introduce children to the artists living and working in the Autonomous Republic and to acquaint students and teachers with the activities of the Artists' Union. To date, many master classes have been held in this direction, and we have achieved good results. Thus, the results of this are clearly visible in drawing competitions and children's exhibitions.
Today, the Artists' Union together with the Ministry of Education of Nakhchivan AR continues master classes. After the holiday, we held the first master class at Babek District Secondary School No. 2, for club members and talented students. The master class was performed by Eldar Zeynalov, a member of the Nakhchivan Artists' Union. The lesson provided information about the perspective of the building (object), its proper construction, and the teacher organized the lesson on the basis of the assignment.
We thank the artist, the staff of the Ministry of Education, NTV, the Artists' Union for an interesting lesson!