Naxçıvan Muxtar Respublikasında Ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinin tələbələri arasında ArtBatlle-İncəsət döyüşü adlı ilk startup keçirildi. 04.04.2019
Tədbirə, Naxçıvan Muxtar Respublikasının Rəssamlar Birliyi, Naxçıvan Muxtar Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyi, Naxçıvan Muxtar Respublikasının Gənclər Fondu rəhbərlik etmişdir. Tədbirin ilkin mərhələsi 04 aprel 2019-cu il tarixində açıq səma altında keçirilmişdir.
Art Batlle' ın gənc rəssamlar arasında keçirilməsi məqsədi, gənc istedadların tanıdılması, və onlar arasında sağlam rəqabətin formalaşdırılmasıdır.
İncəsənət "döyüşündə" əsasən Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyininin hamiliyinə verilmiş Naxçıvan Dövlət Universitetinin, Müəllimlər İnstitutunun Təsviri İncəsənət və Rəngkarlıq ixtisasında təhsil alan tələbələr və müsabiqələrdə fəal iştirak edən Naxçıvan Dövlət Texniki Kollecin tələbələri iştirak etmişlər.
Art Batlle Saat 11:00-dan,17:00ra dək B.Kəngərli adına Rəssamlar Parkında keçirilmişdir.
Tədbirə 20 gənc rəssam qatılmışdır.
Təşkilatçılara, münsiflər heyətinə, gənc rəssamlara dəstək üçün və gənclərin yaradıcılığını maraqla izləməyə gələn hər bir kəsə, öz dərin minnətdarlığımızı bildiririk.

The first startup ArtBatlle-Art battle was held among students of higher and secondary special education institutions in the Nakhchivan Autonomous Republic. 04.04.2019
The event was led by the Artists' Union of the Nakhchivan Autonomous Republic, the Ministry of Youth and Sports of the Nakhchivan Autonomous Republic, and the Youth Foundation of the Nakhchivan Autonomous Republic. The first stage of the event was held on April 4, 2019 in the open air.
The purpose of holding Art Batlle among young artists is to introduce young talents, and to form a healthy competition between them.
Students of Nakhchivan State University, Teachers' Institute majoring in Fine Arts and Painting and students of Nakhchivan State Technical College, who took an active part in the competitions, took part in the "battle" of art.
Art Battle was held from 11:00 to 17:00 in the Artists' Park named after B. Kangarli.
The event was attended by 20 young artists.
We express our deep gratitude to the organizers, the jury, young artists for their support and everyone who came to watch the work of young people with interest.