Cavid Əfəndinin oğlu, Ərtoğrol Cavidin15 əsərinin repraduksiyasından ibarət rəsm sərgisi təşkil olunmuşdur - 29.04.2019
29 aprel Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin tədbirlər planına uyğun olaraq Şərur şəhər Uşaq İncəsənət Məktəbinin Rəsm dərnəyi üzvlərinə şair, rəssam, bəstəkar, tərcüməçi, folklorşünas Cavid Əfəndinin oğlu, Ərtoğrol Cavidin 15 əsərinin repraduksiyasından ibarət rəsm sərgisi təşkil olunmuş, dərnək üzvlərinə Ə.C həyat və yaradıcılığından geniş məlumat verilmişdir. Rəssamlar Birliyinin əməkdaşı, Nizami Alıyev Naxçıvan Muxtar Respublikada sənət adamlarına göstərilən diqqət və qayğıdan məlumat vermiş, imzalanan Sərəncamlara görə minnətdarlıq bildirmişdir. Ərtoğrol Cavid haqqında geniş məlumat verən NDU Professoru, şair Xanəli Kırimliyə və Hüseyn Cavidin Ev Muzeyinin direktoru Bəhzuz Axundova təşəkkürümüzü bildiririk.

An exhibition of reproductions of Javid Efendi's son, Ertogrul Javid's 15 works has been organized - 29.04.2019
April 29 In accordance with the action plan of the Artists' Union of Nakhchivan AR, an art exhibition consisting of reproductions of 15 works by poet, artist, composer, translator, folklorist Javid Efendi's son, Ertogrul Javid was organized for the members of the Art Circle of Sharur Children's Art School. extensive information has been provided. Employee of the Union of Artists, Nizami Aliyev informed about the attention and care shown to artists in the Nakhchivan Autonomous Republic, and thanked for the signed orders. We thank NSU Professor, poet Khanali Kirimli and director of Huseyn Javid's House Museum Bahzuz Akhundov for providing detailed information about Ertogrul Javid.