24 may, 2019-cu il tarixində Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyi, Naxçıvan MR Təhsil Nazirliyi ilə birgə tədbirlər planına uyğun olaraq Ordubad rayon Uşaq Yaradıcılıq Məktəbinin “Rəsm” dərnəyi üzvlərinə növbəti ustad dərsi keçirmişdir
24 may, 2019-cu il tarixində Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyi, Naxçıvan MR Təhsil Nazirliyi ilə birgə tədbirlər planına uyğun olaraq Ordubad rayon Uşaq Yaradıcılıq Məktəbinin “Rəsm” dərnəyi üzvlərinə növbəti ustad dərsi keçirmişlər. Ustad dərsində “Rəsmdə perspektiv” adlı mövzusunda, Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin üzvü Eldar Zeynalov icra etmiş və çox maraqlı dərs keçirmişdir.
Ustad dərsini açılış sözü ilə Naxçıvan şəhər Heydər Əliyev Uşaq Yaradıcılıq Mərkəzinin direktoru Murad Babayev, Rəssamlar Birliyinin əməkdaşı, sənətşünas Nizami Alıyev və dərnək rəhbəri çıxış etmiş tədbirin mahiyətindən geniş söz açmışlar.

On May 24, 2019, the Artists' Union of Nakhchivan AR, in accordance with the joint action plan with the Ministry of Education of Nakhchivan AR, held another master class for members of the "Painting" circle of Ordubad District Children's Creative School
On May 24, 2019, the Artists' Union of Nakhchivan AR, in accordance with the joint action plan with the Ministry of Education of Nakhchivan AR, held another master class for members of the "Painting" circle of Ordubad District Children's Creative School. Eldar Zeynalov, a member of the Artists' Union of Nakhchivan AR, performed a very interesting lesson on "Perspective in Painting" in the master class.
The master class was opened by Murad Babayev, director of the Heydar Aliyev Children's Creativity Center in Nakhchivan, Nizami Aliyev, an employee of the Artists' Union, and the head of the association spoke about the essence of the event.