Rəssamlar Birliyinin Bəhruz Kəngərli adına Sərgi Salonunda gənclər arasında “Naxçıvan Gənclər Paytaxtıdır” adlı foto müsabiqə keçirilmişdir - 27.04.2018
Rəssamlar Birliyinin Bəhruz Kəngərli adına Sərgi Salonunda gənclər arasında “Naxçıvan Gənclər Paytaxtıdır” adlı foto müsabiqə keçirilmişdir.
Bu gün Rəssamlar Birliyinin Bəhruz Kəngərli adına Sərgi Salonunda gənclər arasında “Naxçıvan Gənclər Paytaxtıdır” adlı foto müsabiqə keçirilmişdir. Müsabiqənin keçirilməsinində məqsəd Naxçıvan Muxtar Respublikasının təbliği və təşviqi, muxtar respublikada yerləşən turizm məkanlarının, tarixi abidələrin, bağların və xiyabanların, yeni tikilən körpülərin, yolların, əyləncə və istirahət mərkəzlərinin, salınmış parkların, şəhərciklərin, idman obyektlərinin, təhsil müəssisələrinin fotolar vasitəsilə tanıdılması, gənclərin muxtar respublikanın tanıdılmasında və təbliğində fəallığının artırılması və istedadlı gənclərin üzə çıxarılmasıdır. Əvvəlcə Rəssamlar Birliyinin sədri Ülviyyə Həmzəyeva, Gənclər və İdman Nazirliyinin Gənclərlə iş şöbəsinin müdiri Tahir Məmmədli və Gənclər Fondunun əməkdaşı Ceyhun Xəlilli çıxış edərək muxtar respublikada gənclərə göstərilən diqqət və qayğı, bu sahədə görülən işlər barədə ətraflı məlumat vermiş və gəncləri Naxçıvan şəhərinin Gənclər Paytaxtı seçilməsi ilə əlaqədar keçirilən tədbirlərdə, həmçinin muxtar respublikada turizmin inkişafı ilə bağlı görülən işlərdə yaxından iştirak etməyə çağırmışlar. Müsabiqəyə 35 yaxın müəllifin 120-ə yaxın foto şəkilli təqdim olunmuşdur. Sonda münsiflər heyətinin qərarına əsasən Naxçıvan Dövlət Universitetinin tələbəsi Sadiqov Anar, Naxçıvan Dövlət Texniki Kollecinin tələbəsi Xudanlı Veysəl I yerlərə, Heydər Əliyev adına Hərbi Liseyin kursantı Əliyev Röyal, Naxçıvan Dövlət Texniki Kollecinin tələbəsi Bağırlı Onur, Naxçıvan Tibb Kollecinin tələbəsi Əliyeva Nuray II yerlərə, Naxçıvan Dövlət Texniki Kollecinin tələbəsi Hacıyev Teymur, Naxçıvan Qarnizonu tam orta məktəbin şagirdi İsayev Cavid, Heydər Əliyev adına Hərbi Liseyin müəllimi Rəfiyev Hüseyn III yerlərə, Kəngərli rayon Qarabağlar kənd 1 №-li tam orta məktəbin müəllimi Muradova Tərlan, Ordubad rayon Üstüpü kənd tam orta məktəbin şagirdi Pirimov Rəşad, Naxçıvan Tibb Kollecinin tələbəsi Mərdanlı Aytac, Naxçıvan Dövlət Universitetinin tələbəsi Səfərova Ölkə isə foto müsabiqədə həvəsləndirici yerlərə layiq görülmişlər. Qaliblərə təşkilatçılar tərəfindən diplomlar, fəxri fərmanlar və qiymətli hədiyyələr təqdim olunmuşdur. Müsabiqə Gənclər və İdman Nazirliyinin, Gənclər Fondunun, Yeni Azərbaycan Partiyası Heydər Əliyev adına Gənclər Birliyinin və Rəssamlar Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilmişdir.

A photo contest entitled "Nakhchivan is the Youth Capital" was held among young people at the Bahruz Kangarli Exhibition Hall of the Artists' Union - 27.04.2018
A photo contest entitled "Nakhchivan is the Youth Capital" was held among young people at the Bahruz Kangarli Exhibition Hall of the Artists' Union.
Today, a photo contest entitled "Nakhchivan is the Youth Capital" was held among young people at the Bahruz Kangarli Exhibition Hall of the Artists' Union. The purpose of the competition is to promote the Nakhchivan Autonomous Republic, to introduce tourism sites, historical monuments, parks and alleys, new bridges, roads, entertainment and recreation centers, parks, towns, sports facilities, educational institutions in the autonomous republic through photos. to increase the activity in the promotion and promotion of the republic and to identify talented young people. First, the chairman of the Artists' Union Ulviya Hamzayeva, the head of the Youth Affairs Department of the Ministry of Youth and Sports Tahir Mammadli and the employee of the Youth Foundation Jeyhun Khalilli gave detailed information about the attention and care for young people in the autonomous republic. They also called for close participation in the events held, as well as in the work done to develop tourism in the autonomous republic. About 120 photos of about 35 authors were submitted to the competition. In the end, according to the jury's decision, Sadigov Anar, a student of Nakhchivan State University, Veysel Khudanli, a student of Nakhchivan State Technical College, Aliyev Royal, a cadet of the Military Lyceum named after Heydar Aliyev, Bagirli Onur, a student of Nakhchivan State Technical College, Nuray Aliyeva, a student of Nakhchivan Medical College, Nakhchivan State Student of Technical College Hajiyev Teymur, student of Nakhchivan Garrison high school Isayev Javid, teacher of Military Lyceum named after Heydar Aliyev Rafiyev Huseyn III places, teacher of Garabaghlar village 1 of Kangarli region Muradova Tarlan, student of Ustupu village of Ordubad region Pirimov Rashad, Mardanli Aytaj, a student of Nakhchivan Medical College, and Safarova Olke, a student of Nakhchivan State University, were awarded incentive places in the photo competition. The winners received diplomas, honorary diplomas and valuable gifts from the organizers. The competition was jointly organized by the Ministry of Youth and Sports, the Youth Foundation, the Heydar Aliyev Youth Union of the New Azerbaijan Party and the Artists' Union.