Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin Bəhruz Kəngərli adına sərgi salonunda 20 Yanvar faciəsinə həsr olunmuş “Unutsaq-unudularıq” adlı rəsm sərgisi keçirilib.
Sərgidə Rəssamlar Birliyinin sədri, Azərbaycan Respublikasının Əməkdar Rəssamı, Milli Məclisin deputatı Ülviyyə Həmzəyeva çıxış edərək faciənin başvermə səbəblərindən danışıb, 20 Yanvarın Azərbaycan xalqının tarixinə qəhrəmanlıq səhifəsi kimi yazıldığını bildirib.
Sərgidə Naxçıvan Muxtar Respublikası Yazçılar Birliyinin sədri Asim Yadigar,Naxçıvan Muxtar Respublikası Memarlar Birliyinin sədri Heydər Əhmədov,Naxçıvan Muxtar Respublikası Bəstəkarlar Birliyinin sədri Yaşar Xəlilov və Veteranlar Şurasının müavini Sultan İsmayılov çıxış ediblər.
Qeyd edək ki, yanvarın 25-nə qədər davam edəcək sərgidə muxtar respublikada fəaliyyət göstərən 21 rəssamın 31 əsəri nümayiş etdirilir.

An exhibition entitled "Let's Forget" dedicated to the January 20 tragedy was held at the Bahruz Kangarli Exhibition Hall of the Artists' Union of the Nakhchivan Autonomous Republic.
Speaking at the exhibition, Chairman of the Union of Artists, Honored Artist of the Republic of Azerbaijan, MP Ulviya Hamzayeva spoke about the causes of the tragedy and said that January 20 was written as a heroic page in the history of the Azerbaijani people.
Chairman of the Writers' Union of the Nakhchivan Autonomous Republic Asim Yadigar, Chairman of the Union of Architects of the Nakhchivan Autonomous Republic Heydar Ahmadov, Chairman of the Union of Composers of the Nakhchivan Autonomous Republic Yashar Khalilov and Deputy Chairman of the Veterans Council Sultan Ismayilov spoke at the exhibition.
It should be noted that the exhibition, which will last until January 25, features 31 works by 21 artists working in the autonomous republic.