5 fevral 2019-cu il tarixində Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin Bəhruz Kəngərli adına Sərgi Salonunda “İranın görkəmli incəsənət xadimi Qulamrza Rahpeymanın yaradıcılıq yolu” adlı rəsm sərgisi keçirilmişdir.
Tehran Universitetinin professoru, rəssam-nəqqaşın dünyanın onlarla ölkəsində sərgisi keçirilmişdir. Əsərləri bir çox sərgi salonlarında, muzeylərdə nümayiş olunur.Qulamrza Rahpeyman dekorativ tətbiqi sənətin ayrılmaz hissəsi olan kalleoqrafiya - xəttatlığın 7 növündə yaza bilən az ustadlardan biridir, nəqqaşlıq sahəsində də təkrarolunmaz rəssamlardandır. Rəssam, bir əsərin yaranışını bizə nümayış etdirərək, Kəhf surəsini yazmışdır.
Sərgimizə qatılan hər kəsə, öz minnətdarlığımızı bildirir, gələn sərgilərimizdə görüşənə dək deyirik!

On February 5, 2019, the Bahruz Kangarli Exhibition Hall of the Artists' Union of the Nakhchivan Autonomous Republic hosted an art exhibition entitled "The Creative Way of Prominent Iranian Artist Gulamrza Rahpeyman."
An exhibition of paintings by a professor at Tehran University has been held in dozens of countries around the world. His works are displayed in many exhibition halls and museums. Gulamrza Rahpeyman is one of the few masters who can write in 7 types of calligraphy - calligraphy, which is an integral part of decorative applied art, and is one of the unique artists in the field of painting. The artist wrote Surat al-Kahf, showing us the creation of a work.
We express our gratitude to everyone who participated in our exhibition, and we look forward to seeing you at our upcoming exhibitions!