Gənc rəssamlar arasında “Naxçıvan Muxtar Respublikası – 95” devizi altında müsabiqə tipli Plener keçirilib
Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin hamiliyinə verilən Naxçıvan Dövlət Universitetinin, Naxçıvan Müəllimlər İnstitutunun, eləcədə Naxçıvan Universitetinin, Naxçıvan Texniki Kollecinin gənc rəssamları arasında “Naxçıvan Muxtar Respublikası – 95” devizi altında müsabiqə tipli Plener keçirilib.
Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyi və Gənclər Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən müsabiqədə, 12 istedadlı gənc iştirak edib.
Plener dövrü işlənilən rəsmlər maraqla qarşılanıb.Belə ki, doğma diyarımızın tarixi keçmişi, zəngin təbiəti, bugünkü inkişaf prosesləri gənc rəssamların özünəməxsus qurduqları kompozisiyalardan ibarət olmuşdur.
Müsabiqədə Rəssamlar Birliyinin sədri Ülviyyə Həmzəyeva, Gənclər Fondunun icraçı direktoru Cəbi Quliyev və tanınmış rəssam Rəfael Qədimovun təmsil olunduğu münsiflər heyəti tərəfindən birinci yerə 1, ikinci yerə 2, üçüncü yerə isə 3 nəfər layiq görülüb. Digər gənc rəssamlara isə iştirak etdikləri üçün təşəkkürnamələr və mükafatlar təqdim olunmuşdur.

A competition-type plein air was held among young artists of Nakhchivan State University, Nakhchivan Teachers' Institute, as well as Nakhchivan University, Nakhchivan Technical College under the motto "Nakhchivan Autonomous Republic - 95".
12 talented young people took part in the competition organized by the Union of Artists of Nakhchivan Autonomous Republic and the Youth Foundation.
The paintings of the plein air period were met with interest. Thus, the historical past, rich nature of our native land, today's development processes consisted of unique compositions created by young artists.
The jury, consisting of the chairman of the Artists' Union Ulviya Hamzayeva, the executive director of the Youth Foundation Jabi Guliyev and the famous artist Rafael Gadimov, awarded 1 first place, 2 second places and 3 third places. Other young artists were awarded certificates and prizes for their participation.