"Naxçıvan95" devizi altında Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyi ənənəvi olaraq İRS (İstedadlı Rəssamlar Sorağında) “Mənim yay tətilim” adlı Uşaq Sərgi-Müsabiqəsini keçirdi.
Sərgidə Naxçıvan MR Təhsil Nazirliyinin, Naxçıvan MR Mədəniyyət Nazirliyinin və Naxçlvan MR Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində olan qurumların və ustad dərslərini keçirdiyimiz "Rəsm" dərnəklərinin, Respublikada yerləşən məktəb şagirdlərinin və Regional Mərkəzin şagirdləri cəlb olunmuşdur.
Sərgidə 71 şagirdin 115 əsəri sərgilınmişdir. Sərgi, 12 sentyabr 2019-cu il tarixində Bəhruz Kəngərli adına sərgi salonunda nümayış olundu və həftə ərzində sərgilənəcəkdir. Sərgimizdə qaliblərə diplomlar, fəxri diplomlar, təşəkkürnamələr və psixoloq-yazıçı Sevda Kərimovanın " Mavi Portağal"adlı kitabı təqdim olunmuş, müəllifdən rəssam uşaqlara həsr olunmuş "Mavi portağal" nağılı danışılmışdır

Under the motto "Nakhchivan95", the Artists' Union of Nakhchivan AR traditionally held the Children's Exhibition-Competition "My Summer Holiday" IRS (Questionnaire for Talented Artists).
The exhibition involved students of the Ministry of Education of Nakhchivan AR, the Ministry of Culture of Nakhchivan AR and the Ministry of Social Protection of Nakhchivan AR, as well as "Rasm" circles, schoolchildren of the Republic and the Regional Center.
115 works by 71 students were exhibited at the exhibition. The exhibition was presented on September 12, 2019 at the Bahruz Kangarli Exhibition Hall and will be exhibited during the week. The winners were presented with diplomas, honorary diplomas, letters of appreciation and a book by psychologist-writer Sevda Karimova "Blue Orange".