Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin Bəhruz Kəngərli adına Sərgi Salonunda Azərbayxan Rəssamlar İttifaqının, Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin üzvü Sabir Məmədovun Naxçıvanın Yaradılmasının 95 illiyinə həsr olunmuş 65 illik fərdi yubiley sərgisi təşkil olunmuşdur.
Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə birliyin sədri, Azərbaycan Respublikasının Əməkdar rəssamı, Milli Məclisin deputatı Ülviyyə Həmzəyeva çıxış edərək Sabir Məmədovun Naxçıvan teatrında, muxtar respublikada rəsm sənətinin inkişafında göstərdiyi xidmətlərindən danışıb. Diqqətə çatdırıb ki, bir çox tamaşaya tərtibat verən, rəssamlıq sənətinin bir çox janrlarında da uğurlu nümunələr yaradan, gənc rəssam kadrların yetişməsin də yaxından iştirak edən Sabir Məmədovun yaradıcılığı və əməyi dövlətimiz tərəfindən yüksək qiymətləndirilmişdir.
Naxçıvan MR Ali Məclisin Humanitar Siyasət məsələləi və İctimai Təşkilatlarla
iş şöbəsinin müdiri Surə Seyid , Türkiyə Respublikasının Naxçıvandakı Baş konsulu Mehmet Emin Kiraz, İran İslam Respublikasının Naxçıvandakı Baş konsulu Seyid Əhməd Hüseyni, “Naxçıvan” Universitetinin rektoru İsmayıl Əliyev, AME-nın Naxçıvan bölməsinin sədri İsmayıl Hacıyev, Naxçıvan Müəllimlər İnstitutunun rektoru Elbrus İsayev və başqaları əlamətdar gün münasibətilə, sərgisi keçirilən rəssamı təbrik ediblər.
Rəssam Sabir Məmədov çıxış edərək sərginin təşkil olunmasında göstərilən diqqətə görə minnətdarlığını bildirib.

The 65th anniversary solo exhibition of Sabir Mammadov, a member of the Union of Artists of Azerbaijan and the Artists 'Union of Nakhchivan AR, dedicated to the 95th anniversary of Nakhchivan, was organized at the Bahruz Kangarli Exhibition Hall of the Artists' Union of the Nakhchivan Autonomous Republic.
Speaking at the event organized by the Artists' Union of the Nakhchivan Autonomous Republic, the chairman of the union, Honored Artist of the Republic of Azerbaijan, MP Ulviya Hamzayeva spoke about Sabir Mammadov's services in the development of art in the Nakhchivan theater and the autonomous republic. He noted that the creativity and work of Sabir Mammadov, who designed many performances, created successful examples in many genres of art, and closely participated in the training of young artists, was highly appreciated by our state.
With the issues of Humanitarian Policy and Public Organizations of the Supreme Assembly of Nakhchivan AR
Sura Seyid, Consul General of the Republic of Turkey in Nakhchivan Mehmet Emin Kiraz, Consul General of the Islamic Republic of Iran in Nakhchivan Seyid Ahmad Husseini, Rector of Nakhchivan University Ismail Aliyev, Chairman of Nakhchivan Branch of ANAS Ismail Hajiyev, Rector of Nakhchivan Teachers' Institute Elbrus Isayev and others On the occasion of the significant day, they congratulated the artist on the exhibition.