Azərbaycan Respublikasının Əməkdar rəssamı Telman Abdinovun və Naxçıvan Muxtar Respublikasının Əməkdar rəssamı Əli Səfərlinin 18 oktyabr Müstəqillik günü ilə bağlı "Müstəqillik işığında" adlı 65 illik yubiley sərgiləri keçirilmişdir.
Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin təşkilatçılığı ilə Bəhruz Kəngərli adına sərgi salonunda Naxçıvan Muxtar Respublikasının 95 illiyinə həsr olunmuş Azərbaycan Respublikasının Əməkdar rəssamı Telman Abdinovun və Naxçıvan Muxtar Respublikasının Əməkdar rəssamı Əli Səfərlinin 18 oktyabr Müstəqillik günü ilə bağlı "Müstəqillik işığında" adlı 65 illik yubiley sərgiləri keçirilmişdir.
Rəssamların ekspozisiyada 116 əsəri sərgilənir. Yubelyarları bir daha təbrik edir, can sağlığı və yaradıcılıq uğurları arzu edirik!

The 65th anniversary exhibitions of the Honored Artist of the Republic of Azerbaijan Telman Abdinov and the Honored Artist of the Nakhchivan Autonomous Republic Ali Safarli "In the Light of Independence" were held on the occasion of the Independence Day on October 18.
The Nakhchivan Autonomous Republic Artists' Union organized the 65th anniversary exhibitions of Honored Artist of the Republic of Azerbaijan Telman Abdinov and Honored Artist of the Nakhchivan Autonomous Republic Ali Safarli "In the Light of Independence" on October 18 at the Bahruz Kangarli Exhibition Hall.
The exhibition features 116 works by artists. Congratulations to the jubilees once again, we wish you good health and creative success!