Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin B.Kəngərli adına sərgi salonunda 22 noyabr "Payızın rəngləri" adlı sərgi keçirilmişdir.
Ekspozisiyada 23 rəssamın 50 yə yaxın əsəri sərgilənmişdir.Sərgi zamanı Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin üzvlüyünə qəbul olunan Araz Xudiyeva və Nizami Məmmədova üzvlük vəsiqələri təqdim edilmişdir.
Sərgidə NRB-nin üzvləri, TC Naxçıvandakı Baş Konsulluğu, NDU-nin, NMİ-nun, "Naxçıvan"Universitetinin, H.Əliyev Uşaq Yaradıcılıq Mərkəzinin "Rəsm" dərnəyinin üzvləri iştirak etmişlər.

An exhibition entitled "Colors of Autumn" was held on November 22 in the exhibition hall named after B. Kangarli of the Artists' Union of Nakhchivan AR.
About 50 works by 23 artists were exhibited at the exposition. During the exhibition, membership cards were presented to Araz Khudiyeva and Nizami Mammadov, who were accepted as members of the Artists' Union of Nakhchivan AR.
The exhibition was attended by members of the NRB, the Consulate General of the Republic of Azerbaijan in Nakhchivan, NSU, NMI, Nakhchivan University, H.Aliyev Children's Creativity Center's "Painting" circle.