Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin Bəhruz Kəngərli adına Sərgi Salonunda 20 Yanvar faciəsinə həsr olunmuş sərgi təşkil edilib. 17.01.2020
Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin Bəhruz Kəngərli adına Sərgi Salonunda 20 Yanvar faciəsinə həsr olunmuş sərgi təşkil edilib.
Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin sədri, Azərbaycan Respublikasının Əməkdar rəssamı Ülviyyə Həmzəyeva bildirib ki, xalqımızın qan yaddaşına yazılan 20 Yanvar faciəsi tariximizin qəhrəmanlıq səhifəsidir. Şəhidlərimizə ehtiram əlaməti olaraq muxtar respublikamızda fəaliyyət göstərən rəssamlar bu mövzuya tez-tez müraciət edirlər.
Sonra sərgiyə baxış olub.
Qeyd edək ki, sərgidə 20 rəssamın 30 rəsm əsəri nümayiş olunur. Əsərlərin içərisində gənc rəssamların tabloları xüsusilə diqqəti çəkir. Sərgi bir həftə davam edəcək.

An exhibition dedicated to the January 20 tragedy has been organized at the Bahruz Kangarli Exhibition Hall of the Artists' Union of the Nakhchivan Autonomous Republic.
Chairman of the Artists' Union of the Nakhchivan Autonomous Republic, Honored Artist of the Republic of Azerbaijan Ulviya Hamzayeva said that the January 20 tragedy, written in the blood of our people, is a heroic page in our history. As a sign of respect for our martyrs, artists working in our autonomous republic often address this issue.
Then there was a viewing of the exhibition.
It should be noted that 30 paintings by 20 artists are on display at the exhibition. Among the works, the paintings of young artists are especially noteworthy. The exhibition will last a week.