Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin B.Kəngərli adına sərgi salonunda 15 sentyabr "Bilik Günü"nə həsr olunmuş "İRS" İstedadlı Rəssamlar Sorağında müsabiqə-sərgi keçirilmişdir. 15.09.20
Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin B.Kəngərli adına sərgi salonunda 15 sentyabr "Bilik Günü"nə həsr olunmuş "İRS" İstedadlı Rəssamlar Sorağında müsabiqə-sərgi keçirilmişdir.
Ekspozisiyada 22 şagirdin, 100 qədər müxtəlif tematikalı əsərləri nümayış olunur. Təşkilat tərəfindən qaliblərə diplom və hədiyyələr təqdim olunmuşdur. Sərgi zamanı Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin Gənc Rəssamlar Bölməsi tərəfindən təbrik videosu hazırlanaraq nümayış olunmuşdur. Video, badi-art formatında çəkilmişdir. Videomuzu, Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin YouTube kanalından izləyə bilərsiniz.

A competition-exhibition was held in the exhibition hall named after B.Kangarli of the Artists' Union of Nakhchivan AR in the Questionnaire of Talented Artists "IRS" dedicated to the "Knowledge Day" on September 15.
The exposition features works by 22 students on about 100 different themes. The organization presented diplomas and gifts to the winners. During the exhibition, a congratulatory video was prepared and shown by the Young Artists Department of the Artists' Union of Nakhchivan AR. The video was shot in badi-art format. You can watch our video on the YouTube channel of the Artists' Union of Nakhchivan AR.