Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin B.Kəngərli adına sərgi salonunda 5 oktyabr “Müəllimlər Günü”nə həsr olunmuş Səkinə Qarayevanın “Yaradıcılıq yolum” adlı fərdi sərgisi keçirilmişdir. 04.10.2021
Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin B.Kəngərli adına sərgi salonunda 5 oktyabr “Müəllimlər Günü”nə həsr olunmuş Səkinə Qarayevanın Yaradıcılıq yolum” adlı fərdi sərgisi keçirilmişdir.
Sərgini giriş sözü ilə Rəssamlar Birliyinin sədri, Milli Məclisin üzvü, əməkdar rəssam Ülviyyə Həmzəyeva açaraq sərginin mahiyyətindən və rəssamın çoxşaxəli yaradıcılığından söz açmış, müəllimləri təbrik edərək çıxışında dövlət qayğısını vurğulamışdır.
Sərgidə Təhsil nazirinin müavini Heyran Əhmədova çıxış etmiş, Heydər Əliyev Uşaq və Gənclər Yaradıcılıq Mərkəzinin fəaliyyətindən və 1980-ci ildən dərnək müəlliməsi olan Səkinə Qarayevadan söz açmış, təhsil naziri adından təbrik etmişdir.
Sərgi müəllifinə Rəssamlar Birliyi və Təhsil Nazirliyi tərəfindən fəxri diplomlar təqdim olunmuşdur.

Sakina Garayeva's solo exhibition "My creative way" dedicated to "Teachers 'Day" on October 5 was held in the exhibition hall of the Artists' Union of the Nakhchivan Autonomous Republic named after B. Kangarli.
Opening the exhibition, the chairman of the Artists' Union, member of the Milli Majlis, honored artist Ulviya Hamzayeva spoke about the essence of the exhibition and the artist's multifaceted creativity, congratulating the teachers and emphasizing the state's care in her speech.
Deputy Minister of Education Heyran Ahmadova spoke at the exhibition, spoke about the activities of the Heydar Aliyev Children and Youth Creativity Center and Sakina Garayeva, a teacher of the association since 1980, and congratulated them on behalf of the Minister of Education.
The author of the exhibition was awarded honorary diplomas by the Artists' Union and the Ministry of Education.