22 oktyabr 2021-ci il tarixdə Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin B.Kəngərli adına sərgi salonunda Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin 50 illik yubileyi çərçivəsində pedaqoq-rəssam Nizami Məmmədovun “Ata yurdumun peyzajları” adlı yaradıcılıq sərgisi keçirilmişdir.
22 oktyabr 2021-ci il tarixdə Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin B.Kəngərli adına sərgi salonunda Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin 50 illik yubileyi çərçivəsində pedaqoq-rəssam Nizami Məmmədovun Ata yurdumun peyzajları” adlı yaradıcılıq sərgisi keçirilmişdir.
21 Oktyabr 55 yaşını tamamlayan rəssamın ekspozisiyada simvolik olaraq 55 əsəri nümayiş olunurdu.
Sərgini giriş sözü ilə Rəssamlar Birliyinin sədri Ülviyyə Həmzəyeva açaraq, rəssamın yaradıcılıq yolundan geniş söz açmış, təbrik etmişdir.
Sonra Rəssamlar Birliyinin üzvləri Həmzə Sadiqov, Qəhrəman Tağıyev, Həsən Qurbanov, Ələsgər Ələsgərli, Hökümə Məmmədli, Səriyyə Əkbərova və digərləri çıxış etmişlər...Sərgidə rəssamın ailəsi və dostları da iştirak etmiş, rəssam haqqında xatirələrini bölüşmüşlər.

On October 22, 2021, in the exhibition hall of the Artists 'Union of the Nakhchivan Autonomous Republic named after B.Kangarli within the framework of the 50th anniversary of the Nakhchivan Artists' Union, a creative exhibition of pedagogue-artist Nizami Mammadov "Landscapes of my homeland" was held.
The exhibition, which turned 55 on October 21, symbolically featured 55 works by the artist.
Opening the exhibition, the chairman of the Artists' Union Ulviya Hamzayeva spoke about the artist's career and congratulated him.
Then members of the Artists' Union Hamza Sadigov, Gahraman Tagiyev, Hasan Gurbanov, Alasgar Alasgarli, Hokuma Mammadli, Sariya Akbarova and others spoke ... The artist's family and friends also participated in the exhibition and shared their memories about the artist.