28 fevral 2020-ci il tarixdə Rəssamlar Birliyinin Bəhruz Kəngərli adına Sərgi Salonunda gənclər arasında keçirilən “Qış möcüzəsi” adlı foto-müsabiqəyə yekun vurulmuşdur.
Müsabiqənin keçirilməsində məqsəd Naxçıvan Muxtar Respublikasının qış mövsümü üçün uyğun olan turizm imkanlarının təbliği, muxtar respublikada yerləşən turizm məkanlarının, tarixi abidələrin, bağ və xiyabanların, əyləncə və istirahət mərkəzlərinin, salınmış parkların, şəhərciklərin, idman obyektlərinin, təhsil müəssisələrinin fotolar vasitəsilə tanıdılması, gənclərin muxtar respublikanın tanıdılmasında və təbliğində fəallığının artırılması və istedadlı gənclərin üzə çıxarılmasıdır. Tədbirdə əvvəlcə Rəssamlar Birliyinin sədri, Azərbaycan Rəssamlar Birliyinin üzvü Ülviyyə Həmzəyeva, Gənclər və İdman Nazirliyinin əməkdaşı İlahə Haqverdiyeva çıxış edərək tədbirin mahiyyəti haqqında məlumat vermiş, keçirilən müsabiqələrin muxtar respublikanın turizm məkanlarının tanıdılmasında, yaradıcı gənclərin istedadlarının üzə çıxarılmasında böyük rol oynadığını bildirmiş, gəncləri muxtar respublikada turizmin inkişafı ilə bağlı görülən işlərdə yaxından iştirak etməyə çağırmışlar. Yanvar ayından start verilən foto-müsabiqəyə 50 müəllifin 100-dən çox foto şəkili təqdim olunmuşdur. Sonda münsiflər heyətinin qərarına əsasən Məmmədli Kamil, Məmmədli Pünhan I yerə, Əsədov Elşad, Əliyeva Türkan II yerə, Tağızadə Günel, Həsənli Nahid, Novruzov Sadiq III yerə, Cabbarov Cabir, Cəbiyev Azər, Nəcəfova Firəngiz, Qaracayeva Nurlana, Yəhyayaeva Güllü foto müsabiqədə həvəsləndirici yerlərə layiq görülmüşlər. Qaliblərə təşkilatçılar tərəfindən diplom, fəxri fərman və qiymətli hədiyyələr təqdim olunmuşdur. Gənclər və İdman Nazirliyinin, Rəssamlar Birliyinin və Yeni Azərbaycan Partiyası Heydər Əliyev adına Gənclər Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən müsabiqədə 40 nəfər gənc iştirak etmişdir.

The photo contest "Winter Miracle" held among young people on February 28, 2020 at the Exhibition Hall named after Bahruz Kangarli of the Union of Artists has come to an end.
The purpose of the competition is to promote tourism opportunities of the Nakhchivan Autonomous Republic suitable for the winter season, to introduce tourism sites, historical monuments, gardens and alleys, entertainment and recreation centers, parks, towns, sports facilities, educational institutions in the autonomous republic through photos. to increase their activity in promotion and promotion and to identify talented young people. At the beginning of the event, the chairman of the Union of Artists, member of the Union of Artists of Azerbaijan Ulviya Hamzayeva, employee of the Ministry of Youth and Sports Ilaha Hagverdiyeva spoke about the essence of the event. called for close participation in the work done on the development of More than 100 photos by 50 authors were submitted to the photo contest, which started in January. In the end, according to the decision of the jury, Mammadli Kamil, Mammadli Punhan took the 1st place, Asadov Elshad, Aliyeva Turkan took the 2nd place, Tagizade Gunel, Hasanli Nahid, Novruzov Sadig took the 3rd place, Jabbarov Jabir, Jabiyev Azer, Najafova Firangiz, Garajayeva Nurlana, Yahyayaeva Gullu took part in the photo contest. were awarded. The winners received diplomas, honorary diplomas and valuable gifts from the organizers. 40 young people took part in the competition organized by the Ministry of Youth and Sports, the Artists' Union and the Youth Union named after Heydar Aliyev of the New Azerbaijan Party.