2 fevral "Gənclər Günü"nə həsr olunmuş Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin, Naxçıvan Gənclər Fondunun birgə gənc rəssam Özcan Babayevin "Rənglərin rapsodiyası " adlı fərdi sulu boya sərgisi keçirilmişdir.
Tədbirdə Rəssamlar Birliyinin sədri, Milli Məclisin deputatı Ülviyyə Həmzəyeva, Gənclər Fondunun icraçı direktoru, Milli Məclisin deputatı Cəbi Quliyev günün mahiyyətindən, yaranma tarixindən, dövlət qayğısından, gənclər siyasətinin prioritet istiqamətlərindən çıxış edərək, gənc rəssam Özcan Babayevin sərgisinə münasibət bildirmişlər. Sərgidə iştirak edən ustadlar, gənc rəssama uğurlar diləmiş, yaradıcılığı barədə geniş söz açmışlar. Gənclər Fondu tərəfindən Özcan Babayevə ilk sərgisindən xatirə olaraq plaket təqdim olunmuşdur. Həmçinim müəllifə Gənclər tərəfindən hədiyyə təqdim edilərək, özünə söz verilmişdir. B. Özcan dövlət tərəfindən gənclərə yaradılmış şəraitə, göstərilən diqqət və qayğı üçün minnətdarlıq bildirmişdir. Sərgini açmazdan öncə, Vətən Müharibəsi gənc igidlərimiz bir dəqiqəlik sükutla yad edilmişdir. Ekspozisiyada rəssamın bir çox mövzuya toxunan 52 sulu boya tablosu sərgilənmişdir.

A joint watercolor exhibition entitled "Rhapsody of Colors" by young artist Ozjan Babayev, organized by the Artists' Union of the Nakhchivan Autonomous Republic and the Nakhchivan Youth Foundation, dedicated to February 2 "Youth Day" was held.
Chairman of the Artists' Union, MP Ulviya Hamzayeva, Executive Director of the Youth Foundation, MP Jabi Guliyev spoke about the essence of the day, the history of its establishment, state care, priorities of youth policy and commented on the exhibition of young artist Ozjan Babayev. The masters participating in the exhibition wished success to the young artist and spoke about his work. The Youth Foundation presented a plaque to Ozcan Babayev in memory of his first exhibition. The author was also presented with a gift by the Youth and promised to do so. B. Ozcan thanked the state for the conditions created for young people, the attention and care. Before opening the exhibition, our young heroes of the Patriotic War were commemorated with a minute of silence. The exhibition features 52 watercolor paintings by the artist on many topics.