Baş konsulu Seyid Əhməd Hüseyni və Mədəniyyət üzrə attaşesi Əbülfəzl Rəbii Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin sədri, Milli Məclisin deputatı Ülviyyə Həmzəyeva ilə görüşmüşlər.
10 fevral 2022-ci il tarixində İranın Naxçıvandakı Baş konsulu Seyid Əhməd Hüseyni və Mədəniyyət üzrə attaşesi Əbülfəzl Rəbii Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin sədri, Milli Məclisin deputatı Ülviyyə Həmzəyeva ilə görüşmüşlər.
Görüş çərçivəsində İran-Azərbaycan əlaqələri və Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyi ilə gələcəkdə əməkdaşlıq barəsində danışılmışdır.

Consul General Seyid Ahmad Husseini and Attaché for Culture Abulfazl Rabii met with Chairman of the Artists' Union of the Nakhchivan Autonomous Republic, MP Ulviya Hamzayeva.
On February 10, 2022, Consul General of Iran in Nakhchivan Seyed Ahmad Husseini and Attaché for Culture Abulfazl Rabii met with Chairman of the Artists' Union of the Nakhchivan Autonomous Republic, MP Ulviya Hamzayeva.
During the meeting, they discussed Iran-Azerbaijan relations and future cooperation with the Artists' Union of Nakhchivan Autonomous Republic.