28 aprel 2022-ci il tarixdə Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin B.Kəngərli adına sərgi salonunda Dekorativ tətbiqi sənət-satış sərgisi keçirildi.
28 aprel 2022-ci il tarixdə Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin B.Kəngərli adına sərgi salonunda Dekorativ tətbiqi sənət-satış sərgisi keçirildi. Sərgini açılış nitqi ilə Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin sədri sərgini açıq elan etmişdir. Çıxışında Azərbaycanda - Naxçıvanda dekorativ tətbiqi sənətin yaranması, inkişafı və önəmi haqqında geniş danışılmışdır. Sərgidə ilk dəfə nümayiş olunan işlər sırasında "Azərbaycan" adlı sıx toxunan xalça, keramika məmulatları və duzdan düzəldilmiş bəzək əşyaları diqqəti cəlb edirdi.  Ekspozisiyada 70-ə yaxın əsər nümayiş olunurdu. Burada müxtəlif tematikada və fərqli materiallardan istifadə edərək daş, duz, taxta, dəmir, kağız, polesyer, gips üzərində əsərlər nümayiş olunurdu. Gözəl və maraqlı əsərlər tamaşaçının ovqatını yüksəltməyə nail oldu. Sərgi davam edir!

On April 28, 2022, an exhibition of decorative applied art was held in the exhibition hall of the Nakhchivan Artists' Union named after B. Kangarli.
On April 28, 2022, an exhibition of decorative applied art was held in the exhibition hall of the Nakhchivan Artists' Union named after B. Kangarli. In his opening speech, the chairman of the Artists' Union of Nakhchivan AR opened the exhibition. In his speech, he spoke about the origin, development and importance of decorative applied art in Azerbaijan - Nakhchivan. Among the works displayed at the exhibition for the first time, a densely woven carpet, ceramics and salt ornaments called "Azerbaijan" attracted attention. About 70 works were displayed at the exposition. Works on stone, salt, wood, iron, paper, poles, gypsum were demonstrated here on different topics and using different materials. Beautiful and interesting works managed to raise the mood of the audience. The exhibition continues!