19 sentyabr tarixində Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin B.Kəngərli adına sərgi salonunda pedaqoq-rəssam Gülnarə Hüseynovanın "Yaradıcı müəllim ömrü- qobelen, makrame, qrafika" adlı sərgisi keçirilmişdir. Sərgini Rəssamlar Birliyinin sədri Ülviyyə Həmzəyeva açmış və çıxışlardan öncə Şəhidlərimizin əziz ruhları bir dəqiqəlik sükutla yad edilmişdir. Sonra çıxış edənlər: Uşaq Musiqi və İncəsənət Məktəbinin direktoru Elşən Xəlilov, Azərbaycan Respublikasının əməkdar rəssamı Telman Abdinov, əməkdar rəssam və Naxçıvan Dövlət Universitetinin İncəsənət Fakültəsinin dekanı Cavid İsmayılov, digər rəssam yoldaşlar, ailə üzvləri çıxışlar edərək, sərgi müəllifini təbrik etmişlər. Sonra ekspozisiyaya baxış olmuşdur. Ekspozisiyada rəssamın simvolik olaraq 65 əsəri nümayiş etdirilib.
Gülnarə Hüseynova 1964-cü il 5 oktyabr ayında Naxçıvan şəhərində anadan olmuşdur.1978-ci ildə Sabir Qədimovun tələbəsi olmuşdur. 1979-1983-cü illərdə Ə. Əzimzadə adına Rəssamlıq Məktəbində təhsil almışdır. Təhsil aldığı müddətdə fərqlənərək, müsabiqələrdə birinciliklər də əldə etmişdir. 1983-1986-cı illərdə Azərbaycan Rəssamlar İttifaqında keçirilən sərgilərdə əsərləri ilə iştirak etmişdir. 1984-cü ildə Naxçıvanın 60 illiyinə həsr olunmuş böyük sərgidə iştirak etmişdir. Barəsində, qəzetdə "Rənglərin simfoniyası"adlı məqalə çap olunmuşdur. 2019- cü ildə Prezident mükafatına layiq görülmüşdür. Sərgimizə dəvət edirik... Növbəti sərgimizdə görüşənədək! Hörmətlə, Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyi

On September 19, the exhibition "Creative teacher's life - tapestry, macrame, graphics" of teacher-artist Gulnara Huseynova was held in the exhibition hall named after B. Kangarli of Nakhchivan MR Artists Union. The exhibition was opened by Ulviyya Hamzayeva, the chairman of the Union of Artists, and before the speeches, the dear souls of our martyrs were remembered with a minute of silence. Then the speakers: Elshan Khalilov, director of the Children's Music and Art School, Telman Abdinov, Honored Artist of the Republic of Azerbaijan, Javid Ismayilov, Honored Artist and Dean of the Art Faculty of Nakhchivan State University, other fellow artists, family members made speeches and congratulated the author of the exhibition. Then there was a view of the exposition. 65 symbolic works of the artist were displayed at the exhibition.
Gulnara Huseynova was born on October 5, 1964 in the city of Nakhchivan. In 1978, she became a student of Sabir Gadimov. In 1979-1983, A. He studied at the Art School named after Azimzadeh. During his studies, he distinguished himself and won prizes in competitions. In 1983-1986, he participated with his works in exhibitions held at the Union of Artists of Azerbaijan. In 1984, he participated in the big exhibition dedicated to the 60th anniversary of Nakhchivan. About him, an article called "Symphony of Colors" was published in the newspaper. In 2019, he was awarded the President's Award. We invite you to our exhibition... See you at our next exhibition! Sincerely, Union of Artists of Nakhchivan Autonomous Republic