Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş  "Heydər Əliyev dühası əbədi yaşardır" adlı qrup sərgisi keçirilmişdir.
Azərbaycan Respublikasının Naxçıvan Rəssamlar Birliyi 'nin B.Kəngərli adına sərgi salonunda Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş  "Heydər Əliyev dühası əbədi yaşardır" adlı qrup sərgisi keçirilmişdir.
Sərginin açılışından öncə Ulu Öndər Heydər Əliyevin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad olunmuşdur.
Ekspozisiyada 20 rəssamın 50 əsəri sərgilənmişdir.
Dəvət olunmuş Dövlət, KİV və qəzet nümayəndələrinə, Naxçıvan Dövlət Universiteti - NDU,  Naxçıvan Müəllimlər İnstitutu, Naxçıvan Universiteti NU tələbə və müəllim heyətinə, T.C. Nahçıvan Başkonsolosluğu və kollektivinə dərin minnətdarlığımızı bildiririk.
Açılış tədbirində:
Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin sədri, Milli Məclisin deputatı, Əməkdar rəssam Ülviyyə Həmzəyeva,
YAP Naxçıvan Təşkilatının sədr müavini-aparat rəhbəri, Naxçıvan MR Həmkarlar İttifaqları Şurasının sədri Anar İbrahimov,
Heydər Əliyev Muzeyinin direktoru, Azərbaycan Respublikasının Əməkdar Mədəniyyət işçisi, Ramin Orucəliyev,
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvü, AMEA Naxçıvan Bölməsinin sədri, Azərbaycan Respublikasının əməkdar elm xadimi, İsmayıl Hacıyev,

A group exhibition dedicated to the 100th anniversary of the great leader Heydar Aliyev "The genius of Heydar Aliyev lives forever" was held.
A group exhibition dedicated to the 100th anniversary of Great Leader Heydar Aliyev "The genius of Heydar Aliyev lives forever" was held in the exhibition hall named after B. Kangarli of the Nakhchivan Artists Union of the Republic of Azerbaijan.
Before the opening of the exhibition, the dear memory of Great Leader Heydar Aliyev was commemorated with a minute of silence.
50 works of 20 artists were exhibited at the exhibition.
To the invited State, media and newspaper representatives, Nakhchivan State University - NSU, Nakhchivan Teachers Institute, Nakhchivan University NU student and teaching staff, T.C. We express our deep gratitude to the Consulate General of Nakhchivan and its staff.
At the opening event:
Chairperson of the Nakhchivan Artists' Union, MP of the Milli Majlis, Honored artist Ulviyya Hamzayeva,
Anar Ibrahimov, Deputy Chairman-Chief of Staff of YAP Nakhchivan Organization, Chairman of the Council of Trade Unions of Nakhchivan MR,
Director of the Heydar Aliyev Museum, Honored Cultural Worker of the Republic of Azerbaijan, Ramin Orujaliyev,
Full member of the Azerbaijan National Academy of Sciences, Chairman of the Nakhchivan Department of ANAS, Honored Scientist of the Republic of Azerbaijan, Ismayil Hajiyev,