Balaca rəssam Yusif Qasımlının "Sehirli dünyam" adı altında sərgisi keçirildi.
Ulu Öndər Heydər Əliyev uşaqların ən böyük himayədarı idi və Heydər Əliyevin 100 illiyinə Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin B.Kəngərli adına sərgi salonunda istedadlı, özəl duyumu olan balaca rəssam Yusif Qasımlının "Sehirli dünyam" adı altında sərgisi keçirildi. Bu gözəl sərgisini bizə ərmağan edən 11 yaşlı Yusifin dünyası möhtəşəm idi.
Yusif hərbçi ailəsində göz açıb və onu təbrik etmək üçün ordudan, Təhsil və Mədəniyyət nazirliklərindən, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsindən  gəlmişdilər. Onun yaşıdları, dərnəkdən dostları ekspozisiyaya gözəl musiqi sədaları altında heyranlıqla tamaşa edirdilər. Müəlliməsi Nigar xanım, Yusifi sevən insanlar, ailəsi balaca rəssamın ünvanına çox gözəl sözlərlə çıxış etdilər.
Yolun açıq olsun balaca! İlk sərgin uğurlu olsun!
Sənət heç bir əngəl tanımır!
"Uşaqlar bizim gələcəyimizdir, gələcəyimizi nə cür tərbiyə edəcəyiksə, ölkəmizin, millətimizin, dövlətimizin sabahı bundan asılı olacaqdır".

The exhibition of the young artist Yusif Gasimli was held under the name "My magical world".
The Great Leader Heydar Aliyev was the biggest patron of children, and on the occasion of Heydar Aliyev's 100th anniversary, an exhibition of the talented, special feeling young artist Yusif Gasimli was held in the exhibition hall of the Nakhchivan Artists' Union named after B. Kangarli under the name "My magical world". The world of 11-year-old Yusif, who gave us this beautiful exhibition, was magnificent.
Yusif opened eyes in his military family, and people from the army, the Ministries of Education and Culture, and the State Committee for Family, Women's and Children's Problems came to congratulate him. His peers and friends from the association were admiring the exposition under the beautiful music. His teacher Mrs. Nigar, people who love Yusif, his family spoke very nice words to the little artist.
Good luck, little one! Good luck with your first exhibition!
Art knows no barriers!
"Children are our future, the tomorrow of our country, nation, and state will depend on how we educate our future."