Naxçıvan Rəssamları Ulu Öndər Heydər Əliyevin əziz xatirəsini yad ediblər.
6 may tarixində Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin üzvləri və əməkdaşları Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar, dahi liderin  heykəli önünə gül qoymuşlar.
Sonra, Azərbaycan Respublikasının Əməkdar rəssamı Telman Abdinovun "Dahi lider" adlı əsərinin muzeyə təqdim etmə mərasimi keçirilmişdir.
Təqdim etmə mərasimində Heydər Əliyev Muzeyinin direktoru, Azərbaycan Respublikasının Əməkdar mədəniyyət işçisi Ramil Orucəliyev, Rəssamlar Birliyinin sədri, Azərbaycan Respublikasının Əməkdar rəssamı, Milli Məclisin deputatı Ülviyyə Həmzəyeva, Naxçıvan Muxtar Respublikasının əməkdar rəssamları Cavid İsmayılov və Həbibə Allahverdiyeva çıxış etmişlər.

Nakhchivan Artists commemorated the dear memory of Great Leader Heydar Aliyev.
On May 6, the members and employees of the Nakhchivan MR Artists' Union laid flowers in front of the statue of the genius leader in connection with the 100th anniversary of the Great Leader Heydar Aliyev.
Then, the ceremony of presenting the work of the Honored Artist of the Republic of Azerbaijan Telman Abdinov called "Genius Leader" to the museum was held.
Director of the Heydar Aliyev Museum, Honored cultural worker of the Republic of Azerbaijan Ramil Orujaliyev, Chairman of the Union of Artists, Honored artist of the Republic of Azerbaijan, MP Ulviya Hamzayeva, Honored artists of the Nakhchivan Autonomous Republic Javid Ismayilov and Habiba Allahverdiyeva spoke at the presentation ceremony.