20 iyun 2023-cü il tarixində Naxçıvan Rəssamlar Birliyi' nin B.Kəngərli adına sərgi salonunda gənc rəssam-pedaqoq Nigar Mustafazade 'nin "33 QATDA DUYĞULAR" adlı sərgisi keçirilmişdir.
Rəssam ekspozisiyada müxtəlif səpkidə 40 yaxın əsər sərgilənmişdir. Öncə Şəhidlərin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildi və sərgini Rəssamlar Birliyinin sədri, Azərbaycan parlamentinin üzvü Ülviyyə Həmzəyeva açaraq rəssam və sərgi haqqında məlumat vermişdir. Sonradan əməkdar rəssam Telman Abdinov, sənətşünas Doç.dok Nizami Alıyev və digərləri rəssamı ilk sərgisi münasibətilə təbrik etmiş, gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulamışlar.

Nigar Mustafazade's "EMOTIONS IN 33 FLOORS" exhibition was held.
On June 20, 2023, the exhibition "EMOTIONS IN 33 LAYERS" of the young artist-educator Nigar Mustafazade was held in the exhibition hall named after B. Kangarli of the Nakhchivan Artists' Union.
About 40 works of various styles were exhibited at the artist's exposition. First, the dear memory of the martyrs was commemorated with a minute of silence, and the chairman of the Union of Artists, member of the Parliament of Azerbaijan Ulviyya Hamzayeva opened the exhibition and gave information about the artist and the exhibition. Later, honored artist Telman Abdinov, art critic Associate Professor Nizami Aliyev and others congratulated the artist on his first exhibition and wished success in his future activities.