Çorumda Türkiyə-Azərbaycan qardaşlıq sərgisi keçirildi
Ümummilli Liderin anadan olmasının 100 illiyi, həmçinin Türkiyə Cümhuriyyətinin qurulmasının 100 illiyi münasibətilə Çorum şəhərində Türkiyə-Azərbaycan qardaşlıq sərgisi keçirilir.
Sərgini Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin üzvü Nilgün Ayşecik Çevik açaraq bu cür tədbirlərin hər iki qardaş ölkə arasında mədəni bağların daha da möhkəmlənməsinə xidmət edəcəyini bildirib.
Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin sədri, Əməkdar rəssam Ülviyyə Həmzəyeva, Naxçıvan Müəllimlər İnstitutu İncəsənət fakültəsinin kafedra müdiri Həbibə Allahverdiyeva, Naxçıvan Dövlət Universitetinin İncəsənət fakültəsinin dekanı, Əməkdar rəssam Cavid İsmayılov, Çorum bələdiyyəsinin sədri Halil İbrahim Aşqın çıxış edərək Türkiyə ilə Azərbaycanın tarixən mövcud olan dostluq, qardaşlıq əlaqələrindən danışıblar.
Ülviyyə Həmzəyeva bələdiyyə sədrinə xatirə hədiyyələri təqdim edib.
Qeyd edək ki, sərgidə Naxçıvan Rəssamlar Birliyindən 40 rəssamın 100 ədəd müxtəlif mövzularda işlədiyi rəsm, mis üzərində döymə, taxta üzərində yandırma, miniatür və qoblen sənət növündən nümunələr tamaşaçılara təqdim olunur.

Turkey-Azerbaijan brotherhood exhibition was held in Corum
On the occasion of the 100th anniversary of the birth of the National Leader, as well as the 100th anniversary of the founding of the Republic of Turkey, a Turkey-Azerbaijani brotherhood exhibition is being held in Corum.
Nilgün Ayşecik Çevik, a member of the Nakhchivan Artists Union, opened the exhibition and said that such events will serve to further strengthen the cultural ties between the two brotherly countries.
Chairman of the Union of Nakhchivan Artists, Honored Artist Ulviyya Hamzayeva, Head of the Department of Art Faculty of Nakhchivan Teachers Institute Habiba Allahverdiyeva, Dean of the Faculty of Arts of Nakhchivan State University, Honored Artist Javid Ismayilov, Chairman of Corum Municipality Halil Ibrahim Ashkin spoke about the historically existing friendship and fraternal relations between Turkey and Azerbaijan. they talked.
Ulviyya Hamzayeva presented commemorative gifts to the mayor.
It should be noted that at the exhibition, 100 works of 40 artists from the Nakhchivan Union of Artists are presented to the audience.