Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin üzvləri İğdir şəhərində "ŞUŞA" adını daşıyan uşaq bağçasının açılış tədbirində iştirak etdilər.
26 oktyabr 2024-cü ildə Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin üzvləri Türkiyənin İğdir şəhərində yeni istifadəyə verilmiş və Heydər Əliyev liseyi ilə üz üzə yerləşən "ŞUŞA" adını daşıyan uşaq bağçasının açılış tədbirində iştirak etdilər. Tədbirdə İğdır Milli Eğitim Müdürü Servet CANLI, Şöbe müdürü Cevdet PARLAR, Şuşa Okul müdürü Fatma KURT, Gençlik ve Spor Şöbə Müdürü Serkan ÇATAK, Emek Gençlik Merkezi Müdürü
Bahaddin KARADUMAN iştirak etdilər.
Millət vəkili Ülviyyə Həmzəyeva və Naxçıvan Rəssamlar Birliyi tərəfindən Türkiyə-Azərbaycan dostluğunu ehtiva edən uşaq rəsmiləri və Şuşa şəhərinin simvolu olan Xarı Bülbül rəsmini və nişanlarını təqdim etdi.
Uşaq bağçasının Milli Qəhrəman MÜBARİZ İBRAHİMOV adına xususi motivasiya otağı ilə tanış oldular və baxça rəhbərliyi tərəfindən, otaq barəsində məlumatlandırıldılar. "Mübarizlər Şəhid olmasın - Mübarizlər yetişsin" deyə səsləndirilən fikir-şüar tədbirin anlamını daha da yüksəltdi. Naxçıvan Rəssamları İğdır rəsmilərinə, uşaq-baxçası rəhbərliyinə və Emek Cenclik Mərkəzinə qonaqpərvərlik üçün minnətdarlıqlarını bildirdilər.

Members of the Union of Artists of the Nakhchivan Autonomous Republic took part in the opening event of the kindergarten named "SHUSHA" in Igdir.
On October 26, 2024, members of the Union of Artists of the Nakhchivan Autonomous Republic took part in the opening ceremony of the newly opened kindergarten called "SHUSHA" located opposite the Heydar Aliyev Lyceum in Igdir, Turkey. At the event, Iğdır National Education Director Servet CANLI, Branch Director Cevdet PARLAR, Shusha School Director Fatma KURT, Youth and Sports Department Director Serkan ÇATAK, Emek Youth Center Director
Bahaddin KARADUMAN participated.
MP Ulviyya Hamzayeva and the Nakhchivan Artists' Union presented the children's official images of Turkey-Azerbaijani friendship and Khari Bulbul, the symbol of Shusha city, and their badges.
They got acquainted with the special motivation room of the kindergarten named after the National Hero MUBARIZ IBRAHIMOV and were informed about the room by the management of the kindergarten. The slogan "Let the fighters not be martyrs - Let the fighters grow up" raised the meaning of the event even more. Nakhchivan Artists expressed their gratitude to the officials of Igdir, kindergarten management and Emek Jenglik Center for their hospitality.