Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin B.Kəngərli adına sərgi salonunda 8 noyabr Zəfər gününə həsr olunmuş "Zəfərə aparan yol-20 illik fəaliyyət dövrü" adlı sərgi keçirmişdir.
Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin sədri, əməkdar rəssam, Milli Məclisin Mədəniyyət komitəsinin üzvü Ülviyyə Həmzəyeva açılış çıxışını etmiş və bir dəqiqəlik sükutla torpaqlarımızın bütövlüyü uğrunda Şəhid olan qəhrəmanlarımızı anmışdır.
Sərgidə T.C. Nahçıvan Başkonsolosluğu, Naxçıvan MR Yazıçılar Birliyi, Naxçıvan MR Qazilər Birliyi, Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin əməkdaşları, qazi və şəhid ailələri iştirak etmişlər.

In the exhibition hall named after B. Kangarli of the Nakhchivan MR Artists' Union, an exhibition dedicated to Victory Day, November 8, "Road to Victory - 20-year period of activity" was held.
Ulviyya Hamzayeva, chairman of the Nakhchivan Artists' Union, honored artist, member of the Culture Committee of the Milli Majlis, made the opening speech and commemorated our heroes who were martyred for the integrity of our lands with a minute's silence.
At the exhibition, T.C. Nakhchivan Consulate General, Nakhchivan MR Writers' Union, Nakhchivan MR Veterans' Union, employees of the Ministry of Social Protection of the Population, veterans and martyrs' families participated.