Naxçıvanın gənc rəssamları arasında müsabiqə keçirilib
Gənclər arasında “Heydər Əliyev İli”nə həsr olunmuş “Art Battle” adlı rəsm müsabiqəsi keçirilib. Bəhruz Kəngərli adına Rəssamlar Parkında reallaşan yarışmada onlayn qeydiyyat prosedurunu uğurla tamamlayan 20 gənc iştirak edib. Naxçıvan Muxtar Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi, Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən ənənəvi müsabiqənin iştirakçıları rəsm ləvazimatları ilə təmin edilib. Münsif heyətinin qiymətləndirməsinə əsasən bir nəfər birinci yer olmaqla, 5 ən yaxşı rəsm nümunəsinin müəllifi və həvəsləndici yer sahibləri diplom, fəxri fərman və hədiyyələrlə mükakatlandırılıb.
Mükafatlandırma mərasimində gənclər və idman naziri səlahiyyətlərini icra edən, nazir müavini Məcid Seyidov və Rəssamlar Birliyinin sədri, Milli Məclisin deputatı Ülviyyə Həmzəyeva tədbirlə bağlı təəssüratlarını bölüşüb, iştirakçılara uğurlar arzulayıblar.
Müsabiqə yeni istedadların aşkar olunması, gənclərin yaradıcılıq potensialının gücləndirilməsi və asudə vaxtlarının səmərəli təşkilinə xidmət edib.

A competition was held among young artists of Nakhchivan
A drawing competition called "Art Battle" dedicated to "Year of Heydar Aliyev" was held among young people. 20 young people who successfully completed the online registration procedure took part in the competition held at the Bahruz Kangarli Artists' Park. The participants of the traditional competition organized by the Ministry of Youth and Sports of the Autonomous Republic of Nakhchivan and the Union of Artists of the Autonomous Republic of Nakhchivan were provided with painting supplies. Based on the evaluation of the jury, one person won the first place, the author of the 5 best drawing examples and the winners of the encouraged places were awarded with diplomas, certificates of honor and gifts.
Majid Seyidov, Acting Minister of Youth and Sports, and Chairman of the Union of Artists, MP Ulviyya Hamzayeva shared their impressions of the event and wished success to the participants at the awarding ceremony.
The competition served to discover new talents, strengthen the creative potential of young people, and organize their free time effectively.