Naxçıvanda Türkiyə Konsulluğu və Rəssamlar Birliyinin təşkilatçılığı ilə rəsm müsabiqəsi keçirilib
Naxçıvanda Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının və Türkiyənin Cümhuriyyətinin 100 illiyi münasibətilə şagirdlər arasında rəsm müsabiqəsi keçirilib.
Türkiyənin Naxçıvandakı Baş Konsulluğu və Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin təşkilatçılığı və muxtar respublikanın Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə keçirilən “İki dövlət, bir millət” rəsm müsabiqəsində ümumilikdə 70 rəssamın 75 əsəri sərgilənib.
Münsiflər heyəti dostluğumuzu, qardaşlığımızı, qəhrəmanlığımızı, ortaq dəyərlərimizi, ölkələrimizin gözəlliklərini rəngarəng boyalarla əks etdirən rəsmləri qiymətləndirib, qaliblər müəyyənləşib.
İlk yerin qalibi Qızlar Liseyinin 6-cı sinif şagirdi Əsmər Mütəllimova olub. Müsabiqənin sonunda yer tutan gənc istedadlar diplom və pul mükafatı ilə mükafatlandırılıb.

A drawing competition was held in Nakhchivan under the organization of the Turkish Consulate and Artists' Union
On the occasion of the birth of National Leader Heydar Aliyev and the 100th anniversary of the Republic of Turkey, a drawing competition was held among students in Nakhchivan.
A total of 75 works of 70 artists were exhibited at the "Two states, one nation" art competition organized by the Consulate General of Turkey in Nakhchivan and the Union of Artists of the Nakhchivan Autonomous Republic and supported by the Ministry of Education of the autonomous republic.
The jury evaluated the paintings depicting our friendship, brotherhood, heroism, common values, the beauty of our countries with colorful paints, and the winners were determined.
The winner of the first place was Asmar Mutallimova, a 6th-grade student of Girls' High School. At the end of the competition, the young talents who took the place were awarded with diplomas and cash prizes.