Tapdıq Həmzəyevin Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr etdiyi "Каva" adlı fərdi yaradıcılıq sərgisi keçirilmişdir.
21 dekabr Naxçıvan Rəssamlar Birliyi' nin B.Kəngərli adına sərgi salonunda Birliyin üzvü, bədii metal ustadı, müharibə veteranı Həmzəyev Tapdıq Hüseyn oğlunun Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr etdiyi "Каva" adlı fərdi yaradıcılıq sərgisi keçirilmişdir.
Sərgidən öncə Ulu Öndər Heydər Əliyev və şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilmişdir.
Sonra Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin sədri, Milli Məclisin deputatı, Mədəniyyət Komitəsinin sədr müavini Ülviyyə Həmzəyeva sərgi və müəllif haqqında məlumat vermişdir.
Sonra AMEA Naxçıvan Bölməsi' nin əməkdaşı teatrşünas Ələkbər Qasımov, Xalq aktyorları Kamran Quliyev, Şirzad Abutalıbov , Azərbaycan Respublikasının əməkdar rəssamı Telman Abdinov, Naxçıvan MR əməkdar rəssamı Həmzə Sadiqov, Sabir Məmmədov, Qəhrəman Tağıyev, Naxçıvan Qazilər Birliyinin sədri Ceyhun Bayramov, silahdaşları Rövşən Rzayev, Şəhid Ümid Novruzlunun atası Bahadur Novruzov, gənclik dostları Qurban Kazımov , Fəxrəddin Talıbov və digərləri rəssamı gecikmiş sərgisi münasibətilə təbrik edərək, xatirələrini bölüşmüşlər.
Rəssamın ekspozisiyada 60 yaxın bədii metal və qrafika işləri sərgilənmişdir.
Sonda müəllif gələn qonaqları salamlayaraq, iştirakçılara və Rəssamlar Birliyinin əməkdaşlarına təşəkkür etmiş, sərgiyə baxmaq üçün dəvət etmişdir.
Sərgi həftə ərzində Naxçıvan ictimaiyyətinə və şəhərimizin qonaqlarına açıq olacaq.
Tədbirdə iştirak edən Naxçıvan MR Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi 'nə, Bəhruz Kəngərli Muzeyinə, Xalça Muzeyinə, Dövlət Rəsm Qalereyasına, Qızlar Liseyinə və digər təşkilatlardan qatılanıara təşəkkür ediririk.

An individual creative exhibition called "Kava" dedicated to the 100th anniversary of Great Leader Heydar Aliyev by Tapdig Hamzayev was held.
On December 21, in the exhibition hall of the Nakhchivan Artists' Union named after B. Kangarli, an individual creative exhibition named "Kava" dedicated to the 100th anniversary of the Great Leader Heydar Aliyev by Hamzayev Tapdig Huseyn oglu, a member of the Union, art metal master, war veteran, was held.
Before the exhibition, the dear memory of Great Leader Heydar Aliyev and our martyrs was commemorated with a minute of silence.
Then Ulviyya Hamzayeva, chairman of the Nakhchivan MR Artists' Union, deputy of the Milli Majlis, deputy chairman of the Culture Committee, gave information about the exhibition and the author.
Then the theater critic Alakbar Gasimov, an employee of the Nakhchivan Department of ANAS, People's actors Kamran Guliyev, Shirzad Abutalibov, Telman Abdinov, an honored artist of the Republic of Azerbaijan, Hamza Sadigov, an artist of the Republic of Nakhchivan, Sabir Mammadov, Kahraman Taghiyev, Jeyhun Bayramov, chairman of the Nakhchivan Veterans Union, comrades-in-arms Rovshan Rzayev, Shahid Umid Novruzlu's father Bahadur Novruzov, his youth friends Gurban Kazimov, Fakhreddin Talibov and others congratulated the artist on the delayed exhibition and shared their memories.
About 60 artistic metal and graphic works of the artist were exhibited at the exposition.
At the end, the author greeted the guests, thanked the participants and the staff of the Union of Artists, and invited them to see the exhibition.
The exhibition will be open to the public of Nakhchivan and guests of our city during the week.
We thank the Nakhchivan MR State Committee for Family, Women and Children's Problems, Bahruz Kangarli Museum, Carpet Museum, State Art Gallery, Girls' High School and other organizations that participated in the event.