“Qərbi Azərbaycan-Tarixin izi ilə” adlı sərgi keçirilib.
Naxçıvan Müəllimlər İnstitutunda Təbiət və İncəsənət fakültəsinin İncəsənət kafedrasının təşkilatçılığı ilə Qərbi Azərbaycanla bağlı tədbirlər planı çərçivəsində Təsviri incəsənət müəllimliyi ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrinin əl işlərindən ibarət “Qərbi Azərbaycan-tarixin izi ilə” adlı sərgidə institutun rektoru Azad Novruzov, İncəsənət kafedrasının müdiri, Sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Əməkdar rəssam Həbibə Allahverdiyeva, Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin sədri, Milli Məclisin deputatı, Əməkdar rəssam Ülviyyə Həmzəyeva çıxış edib dəyərli fikirlər səsləndiriblər.
Kafedranın müəllimlərinin xüsusilə Nizami Alıyevin və Həbib Allahverdiyevin rəhbərliyi altında təşkil olanan sərgidə Qərbi Azərbaycanda yerləşən tarixi abidələr-məscidlər, məbədlər, qəbirüstü abidələr, qayaüstü rəsmlər və s. bu kimi tarixi-mədəniyyət nümunələri yer alıb.
Əzəli və əbədi yurd yerlərimizdən Kəlbəcər torpaqlarının yetirməsi olan İncəsənət kafedrasının dosenti Nizami Alıyev də çıxış edərək öz xatirələrindən danışıb və bu kimi sərgilərin gələcəkdə məhz həmin torpaqlarda təşkil edilməsini arzulayıb.

The exhibition "Western Azerbaijan - in the footsteps of history" was held.
The rector of the institute Azad Novruzov, the head of the art department, the head of the art department, philosophy of art studies at the exhibition "Western Azerbaijan - in the footsteps of history" of the handicrafts of the students studying fine art teaching in the framework of the plan of events related to Western Azerbaijan, organized by the art department of the faculty of nature and art at the Nakhchivan Teachers' Institute doctor, Honored artist Habiba Allahverdiyeva, Chairman of the Nakhchivan Artists' Union, MP of Milli Majlis, Honored artist Ulviyya Hamzayeva spoke and voiced valuable opinions.
In the exhibition organized under the leadership of teachers of the department, especially Nizami Aliyev and Habib Allahverdiyev, historical monuments-mosques, temples, tombstones, rock paintings, etc. located in Western Azerbaijan. such historical and cultural examples are included.
Nizami Aliyev, associate professor of the Department of Arts, who is a gift of the land of Kalbajar, one of our ancient and eternal homelands, spoke about his memories and wished that such exhibitions would be organized in those lands in the future.