15 fevral Naxçıvan Dövlət Rəsm Qalereyası' nda, əməkdar rəssam Sabir Məmmədovun Naxçıvan Muxtariyyətinin 100 illiyinə həsr olunmuş fərdi yaradıcılıq sərgisi keçirilmişdir.
Ekspozisiyada rəssamın çoxşaxəli yaradıcılığından rəngkarlıq, qrafika, dəmir üzərində döymə, taxta üzərində oyma nümunələri sərgilənirdi.
Sərgidə Naxçıvan Muxtar Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi' nin müavini Həsən Seyidov, Rəsm Qalereyasının müdiri Hökümə Məmmədli, Naxçıvan Rəssamlar Birliyi' nin sədri, Milli Məclisin Mədəniyyət komitəsinin sədr müavini Ülviyyə Həmzəyeva, Ali Məclisin deputatı, əməkdar rəssam Həbibə Allahverdiyeva çıxış edərək, rəssamın həyat və yaradıcılığına aid, Naxçıvan rəssamlıq məktəbinin nümayəndələri və Naxçıvan rəssamlarının Azərbaycan təsviri sənətində rolu haqqında, sənətə olan dövlət qayğısından söz açıblar.
Sabir Məmmədov öz növbəsində keçirilən sərgi üçün minnətdarlığını bildirərək, hər kəsi sərgiyə tamaşa etmək üçün dəvət etmişdir.
Ekspozisiyada rəssamın 40 əsəri yer tutmuşdur ki, onlardan 4-nü qalereyaya hədiyyə edərək, sənətin yaşadılması üçün öz töhfəsini vermişdir.

On February 15, an individual creative exhibition of honored artist Sabir Mammadov dedicated to the 100th anniversary of Nakhchivan Autonomy was held in Nakhchivan State Art Gallery.
Paintings, graphics, forging on iron, carving on wood were exhibited at the exhibition.
Hasan Seyidov, deputy of the Ministry of Culture of the Nakhchivan Autonomous Republic, Hokuma Mammadli, director of the Art Gallery, Ulviyya Hamzayeva, chairman of the Nakhchivan Artists Union, vice-chairman of the Culture Committee of the Milli Majlis, Habiba Allahverdiyeva, deputy of the Supreme Majlis, honored artist, spoke at the exhibition and spoke about the life and work of the artist. , the representatives of the Nakhchivan school of painting and the role of Nakhchivan artists in the visual art of Azerbaijan spoke about the state's concern for art.
Sabir Mammadov expressed his gratitude for the exhibition and invited everyone to watch the exhibition.
The exhibition included 40 works of the artist, 4 of which he donated to the gallery, contributing to the survival of art.