22 yanvar görkəmli fırça ustası Bəhruzbəy Kəngərlinin anadan olmasının 132-ci ildönümü ilə bağlı tədbir keçirilib.
Tədbir Bəhruz Kəngərli adına Rəssamlar Parkına Naxçıvan Rəssamlar Birliyi ' nin üzvlərinin yürüşü ilə başlayıb.Görkəmli rəssamın abidəsi ziyarət olunandan sonra, Naxçıvan Muxtar Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Rəssamlar Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Bəhruz Kəngərli Muzeyi' ndə Naxçıvan Muxtar Respublikasının 100 illiyinə həsr olunmuş “Qədim diyarın yetirmələri: Bəhruz bəy Kəngərli - 132” mövzusunda tədbir keçirilib.
Tədbir çərçivəsində rəssam Şahin Rəsulzadənin çəkdiyi “Bəhruz Kəngərlinin portreti” rəsm əsəri muzeyə hədiyyə olunub.

On January 22, an event was held in connection with the 132nd anniversary of the birth of the famous brush master Bahruzbey Kangarli.
The event started with a march of the members of the Nakhchivan Union of Artists to the Artists' Park named after Bahruz Kangarli. After visiting the monument of the famous artist, the "Children of the Ancient Land" dedicated to the 100th anniversary of the Nakhchivan Autonomous Republic was held at the Bahruz Kangarli Museum, jointly organized by the Ministry of Culture of the Nakhchivan Autonomous Republic and the Union of Artists. : Bahruz bey Kangarli - 132" theme event was held.
Within the framework of the event, the painting "Portrait of Bahruz Kangarli" painted by artist Shahin Rasulzade was donated to the museum.