Rəssam İlham İsmayılovun "Hicrət" adlı fərdi sərgisi keçirilmişdir
29 sentyabr 2025-ci ildə Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin B.Kəngərli adına Sərgi Salonunda rəssam İlham İsmayılovun "Hicrət" adlı fərdi sərgisi keçirilmişdir.
Sərgini açılış nitqi ilə Rəssamlar Birliyinin sədri, Milli Məclisin deputatı Ülviyyə Həməzyeva açaraq, rəssam və onun əsərləri barəsində geniş məlumat verib. Bildirilib ki, sürrealistik üslubda işlənən əsərlər, rəssamın bu üslub yaradıcılarından onun öz fəlsəfə prizmaıbdan baxışı fərqləndirir.
Sərgidə Naxçıvan Dövlət Universitetinin rektoru Elbrus İsayev çıxış edərək Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin fəaliyyətini yüksək qiymətləndirmiş, Naxçıvan rəssamlıq məktəbinin nümayəndələri haqqında və keçirilən sərgi haqqında təəssüratlarını bildirmişdur. Rəssamı təbrik etmişdir.
Sonra, rəssamı təbrik nitqi ilə Ali Məclisinin deputatları Şəhla Əhmədova, Gülxarə Tarverdiyeva, Naxçıvan Müəllimlər İnstitunun əməkdaşı Rövşən Vəliyev, Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin Heyət üzvü Səyyad Bayramov , rəssamın dostları çıxış etmişlər.
Sərgimiz həftə ərzində davam edəcəkdir.
Sərgidə Naxçıvan Televiziyası, NDU-nin nəzdində Musiqi Kolleci, Naxçıvan Müəllimlər İnstitu, Naxçıvan Dövlət Universiteti, AMEA-Naxçıvan bölməsi, dövlət və hökümət nümayəndələri, NRB-nin üzvləri, əməkdaşları və dostları iştirak edib.

On September 29, 2025, the solo exhibition of artist Ilham Ismayilov "Hijrat" was held at the B. Kangarli Exhibition Hall of the Union of Artists of the Nakhchivan Autonomous Republic.
Opening the exhibition with an opening speech, the Chairperson of the Union of Artists, Member of the Milli Majlis Ulviyya Hamezyeva provided extensive information about the artist and his works. It was noted that the works in the surrealist style distinguish the artist from the creators of this style through his own philosophical prism.
Speaking at the exhibition, the rector of Nakhchivan State University Elbrus Isayev highly appreciated the activities of the Union of Artists of the Nakhchivan Autonomous Republic, expressed his impressions about the representatives of the Nakhchivan art school and the exhibition. He congratulated the artist.
Then, the deputies of the Supreme Assembly Shahla Ahmadova, Gulkhara Tarverdiyeva, Rovshan Valiyev, an employee of the Nakhchivan Teachers' Institute, Sayyad Bayramov, a member of the Board of the Nakhchivan Artists' Union, and the artist's friends delivered congratulatory speeches to the artist.
Our exhibition will continue throughout the week.
The exhibition was attended by Nakhchivan Television, the College of Music under the NSU, Nakhchivan Teachers' Institute, Nakhchivan State University, ANAS-Nakhchivan branch, state and government representatives, members, employees and friends of the NRB.