25 aprel 2019-cu il tarixdə Naxçıvan MR Naxçıvanşünaslıq Mərkəzində “Görkəmli rəssam İbrahim Səfiyev” adlı tədbir keçirilmişdir.
Tədbiri giriş sözü ilə Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin Naxçıvanşünadlıq Mərkəzinin elmi katibi, Emin Məmmədov açmışdır.Sonra isə Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin sədri,əməkdar rəssamı Ülviyyə Həmzəyeva və AMEA-nın Naxçıvan Bölmısinin İncəsənət, Dil və Ədəbiyyat İnstitutunun Folklorşünaslıq şöbəsinin müdiri, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru, Elxan Məmmədov (Yurdoğlu) görkəmli rəssamın həyat və yatadıcılığından, İbrahim Safi yaradıcılığına dövlət qayğısı haqqında çıxış etmişlər.
Tədbirdə Naxçıvanşünaslıq Mərkəzinin , Mədəniyyət Nazirliyinin,Rəssamlar Birliyinin əməkdaşları və Naxçıvan Müəllimlər İnstitutunun Təsviri İncəsənət və müəllimlik ixtisasının tələbələri iştirak etmişlər.

On April 25, 2019, an event entitled "Outstanding artist Ibrahim Safiyev" was held at the Nakhchivan Studies Center of Nakhchivan AR.
The event was opened by Emin Mammadov, Scientific Secretary of the Center for Nakhchivan Studies of the Supreme Assembly of the Nakhchivan Autonomous Republic. , Elkhan Mammadov (Yurdoglu) spoke about the life and work of the famous artist, the state care for the work of Ibrahim Safi.
The event was attended by employees of the Nakhchivan Studies Center, the Ministry of Culture, the Artists 'Union and students of the Nakhchivan Teachers' Institute majoring in Fine Arts and Teaching.