Muxtar Respublika üzrə keçirilən ustad dərslərində iştirak edən şagirdlərin və yaradıcı uşaqların arasında rəsm və əl işlərindən ibarət ''ustad dərslərinin yekun'' tədbiri keçirilmişdir
16 dekabr 1995-ci il tarixində parlamentin sessiyasında cənab Vasif Talıbov Naxçıvan Muxtar Respublikasının Ali Məclisinin sədri seçilmişdir. Muxtar Respublika Rəhbərinin təsviri sənətə - rəssamlığa böyük diqqət və qayğısı, balaca istedadlardan da yan keçməmiş, yaradılan şərait onlarda öz istedadlarını inkişaf etdirmək, bacarıq və bilikləri durmadan artırmaq istəyi yaratmışdır.
16 dekabr 2019-cu il tarixində Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin B.Kəngərli adına sərgi salonunda, Muxtar Respublika üzrə keçirilən ustad dərslərində iştirak edən şagirdlərin və yaradıcı uşaqların arasında rəsm və əl işlərindən ibarət ''ustad dərslərinin yekun'' tədbiri keçirilmişdir. ''Balaca istedadlar'' adlı sərgi -müsabiqədə 97 şagirdin, 200 yaxın əsəri nümayiş olunmuşdur. Ustad dərslərimizin keçirilməsində yaxından iştitak edən Təhsil Nazirliyi ilə Mədəniyyət Nazirliyinə dərin təşəkkürümüzü bildirir, hər iki qurumun rəhbərlərinin də sərgimizdə iştirakı, balaca istedadlarımızı çox həvəsləndirmiş və sevindirmişdir.
Ustad dərslərimiz gələn 2020 ci ildə də öz fəaliyyətini davam etdirəcəkdir!
Ustad dərslərində iştirak edən bütün üzvlərimizə və ''Rəsm'' dərnəklərimizin müəllimlərinə sonsuz təşəkkür edirik!

The "final master class" of drawing and handicrafts was held among the students and creative children participating in the master classes in the Autonomous Republic.
On December 16, 1995, at a parliamentary session, Mr. Vasif Talibov was elected Chairman of the Supreme Assembly of the Nakhchivan Autonomous Republic. The great attention and care of the Head of the Autonomous Republic to the fine arts - painting, did not go beyond the small talents, the conditions created created in them a desire to develop their talents, constantly increase their skills and knowledge.
On December 16, 2019, in the exhibition hall of the Artists' Union of the Nakhchivan Autonomous Republic named after B.Kangarli, the "final master class" of drawing and handicrafts was held among the students and creative children participating in the master classes on the Autonomous Republic. About 200 works by 97 students were displayed at the exhibition-competition "Little Talents". The master expresses his deep gratitude to the Ministry of Education and the Ministry of Culture for their close participation in our classes.
Our master classes will continue in 2020!
Many thanks to all our members who participated in the master classes and to the teachers of our "Painting" circles!