Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin B.Kəngərli adına Sərgi Salonunda “QƏHRƏMANLAR UNUDULMUR” mövzusunda rəsm sərgisi keçirilmişdir. 24.09.2021
27 sentyabr Anım Günü” ilə bağlı Naxçıvan Muxtar Respublikasında həyata keçiriləcək TƏDBİRLƏR PLANINA ƏSASƏN 24 sentyabr tarixində Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin B.Kəngərli adına Sərgi Salonunda “QƏHRƏMANLAR UNUDULMUR” mövzusunda rəsm sərgisi keçirilmişdir.
Tədbiri giriş sözü ilə Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin sədri, Azərbaycan Respublikasının Əməkdar rəssamı, Milli Məclisin və YAP idarə heyyətinin üzvü Ülviyyə Həmzəyeva sərgini açıq elan etmişdir.
Vətən müharibəsinin Şəhidləri 1 dəqiqəlik sükutla yad edilmişdir.
Çıxış sözü ilə Xalq rəssamı, professor Hüseynqulu Əliyev Şəhid ailələrinə ehtiramını bildirmişdir. Şəhid Amin Gülməmmədovun atası Mayıs Gülməmmədov Şəhid ailələri adından çıxış etmişdir.
Rəssamlar Birliyinin üzvlərinə məsuliyyətli və gərgin əmək fəaliyyətlərinə görə Rəssamlar Birliyi tərəfindən dərin minnətdarlığımızı bildiririk! Ekspozisiyada 25 rəssamın 65 yaxın əsəri sərgilənmişdir.
Ekspozisiyada II Qarabağ müharibəsi iştirakçıları olan Şəhidlərimizin portretləri ailələrinə təqdim olunmuşdur.

An exhibition entitled "HEROES ARE NOT FORGOTTEN" was held at the Exhibition Hall named after B. Kangarli of the Artists' Union of Nakhchivan AR. 24.09.2021
IN ACCORDANCE WITH THE ACTION PLAN to be implemented in the Nakhchivan Autonomous Republic in connection with the "September 27 Remembrance Day" On September 24, an exhibition entitled "HEROES ARE NOT FORGOTTEN" was held at the Exhibition Hall of the Artists' Union of Nakhchivan Autonomous Republic named after B. Kangarli.
The event was opened by Ulviyya Hamzayeva, Chairman of the Artists' Union of Nakhchivan AR, Honored Artist of the Republic of Azerbaijan, Member of the Milli Majlis and YAP Board.
Martyrs of the Great Patriotic War were commemorated with a minute of silence.
In his speech, People's Artist, Professor Huseyngulu Aliyev paid tribute to the families of martyrs. Mayis Gulmammadov, the father of the martyr Amin Gulmammadov, spoke on behalf of the martyr's families.
We express our deep gratitude to the members of the Artists 'Union by the Artists' Union for their responsible and hard work! About 65 works by 25 artists have been exhibited at the exhibition.
Portraits of our martyrs who took part in the Second Karabakh War were presented to their families at the exposition.